هایگلاس

هایگلاس

High Gloss

 

هایگلاس

کابینت هایگلس

هایگلاس (هایگلس) همانطور که از نامش مشخص است در لغت به معنای شفافیت زیاد می باشد. بدین معنی که لایه است که شفافیت بالاتری از شیشه دارد.

نوعی MDF با روکش نوعی پلاستیک به نام پلکسی گلاس است.

پلکسی گلاس همانند شیشه شفاف است. جنس این پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات است که ظاهر شبیه به شیشه دارد اما نسبت به شیشه سبکتر و محکمتر می باشد. اکثر تخته های هایگلاس  یک رو بوده که یک سمت آن را با لایه محافظ مانند سلفون پوشانده شده و سمت دیگر ظاهری سفید از جنس ملامین و کاغذ است.

سایز استفاده شده از این هایگلاسهای برای کابینت سازی  122×244 می باشد که تقریبا دارای ضخامتی با 17 میلیمیتر می باشد . باید توجه کرد نوع با کیفیت این تخته ها را انتخاب کرد چرا که در صورت بی کیفیتی محصول در هنگام برشد دچار لب پریدگی میشود .

ورق های گلاس در سمتی که لایه پلکسی گلاس دارد ضد آب می باشند و معمولا هایگلاسهای با کیفیت دارای پشته ملامین سفید رنگ هستند و هر یک از تخته ها را به صورت جدا گانه بسته بندی می کنند تا آسیبی بهسان نرسد.

هر چه جنس هایگلاس بهتر باشد ماندگاری کابینت ها نیز بیشتر خواهد بود. کیفیت مغزه MDF، جنس روکش هایگلس، دستگاه پرس و نوع چسب مصرف شده به طور مستقیم بر کیفیت MDF هایگلاس تاثیر دارد .

مدل های بسیار زیبا و متنوعی با این نوع ورق در کابینت سازی و دکوراسیون استفاده می شود که قیمت نسبتاً مناسبی نیز دارند .

کابینت های هایگلس در واقع همان کابینت های ام دی اف می باشند که روکش انها گلس و براق می باشد .

انواع هایگلس

به اشتراک گذاری